Bourns CR01005-FV-49R9GLF
30mW Thick Film Resistors ±300ppm/℃ ±1% 49.9Ω 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页4 年前
Datasheet9 页4 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.31%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2020-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Res Thick Film 01005 49.9 Ohm 1% 0.031W(1/32W) ±300ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0313W, 49.9ohm, 15V, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 01005
Res, 49.9Ohm, 1%, 15V, 01005, Thick Film; Resistance:49.9Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:31.25Mw; Resistor Case/Package:01005 [0402 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR01005-FV-49R9GLF