Bourns CG0402MLA-5.5MG
TVS Varistor, 4 VAC, 5.5 VDC, MLA, 24 V, 0402 [1005 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2003-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Varistor, Mlv, 24V, 0402 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CG0402MLA-5.5MG
8V 20A 1 6.4V 96V 5.5V 4V 50mJ 270pF@1MHz 0402 1mm*500¦Ìm*500¦Ìm
24V 270pF@1MHz 0.05J 5.5V 4V 18V 20A 0402 Varistors ROHS
Var MOV 4VAC/5.5VDC 20A 9.6V 0402 SMD Paper T/R
Avnet Japan
0402 VARISTOR ESD 5.5V 20% TOL
ChipGuard ESD Suppressors 5.5VDC 20%