Bourns 78F151J-RC
RF Choke Bobbin Core 150uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 0.15A 5.4Ohm DCR AXL Bag
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 78F151J-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RF Choke Bobbin Core 150uH 5% 796KHz 60Q-Factor Ferrite 0.175A 4Ohm DCR AXL T/R
Ind Chip Molded Bobbin Core 150uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 105mA 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150uH 5% 796KHz 40Q-Factor 105mA 9Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 150uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Ind Power Molded 150uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 65mA 1210 Blister Plastic T/R
General Purpose Inductor, 150uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
描述
General Purpose Inductor, 150uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
CHOKE, 150UH, 90MA, 5%, 4.7MHZ; Product Range:78F Series; Inductance:150µH; DC Current Rating:150mA; DC Resistance Max:5.4ohm; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency Min:4.75MHz; Body Materi
Choke, 150Uh, 90Ma, 5%, 4.7Mhz; Rango De Producto:Serie 78F; Inductancia:150Μh; Inductancia, Tolerancia:± 5%; Resistencia Dc Máx.:5.4Ohm; Intensidad Nominal Dc:150Ma; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:4.75Mhz; Factor Q:60 |Bourns Jw Miller 78F151J-RC