Bourns 6639S-1-502
Res POT 5K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 36.65mm) Turret Panel Mount
数据表
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页5 年前
Burklin Elektronik
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+30.12%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 6639S-1-502 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Res POT 5K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 41.61mm) Solder Lug Panel Mount
Vishay157-11502
Res POT 5K Ohm 20% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 34.16mm) Turret Panel Mount
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 5000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics6187R5KL1.0LF
6187 Series 1/4" Shaft 3/8" Bushing 5 kOhm ±10 % Potentiometer Position Sensor
TT Electronics6187R5KL1.0
描述
POTENTIOMETER CONDUCTIVE PLASTIC 5 KOHMS 1 TURN SERVO POWER 1W 6639 SERIES
±15% ±500ppm/℃ 1W 5kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Rotary Potentiometer 5kOhm, 1W, ±15 %
5K¦¸ ¡À15% 1W ¡À500ppm/¡æ 11.43mm*36.65mm
Precision Potentiometers 7/8 360 DEG 5K
PRECISION POT-7/8 22MM 1 TURN CP
Potentiometer, Linear, 5K, 15%, 1 Turn; Track Resistance:5Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 15%; Product Range:6639S Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.35Mm; Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 6639S-1-502