Bourns 5800-391-RC
Ind High Current Choke Bobbin Core 390uH 10% 1KHz Ferrite 400mA AXL
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 5800-391-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
相关零件
Ind RF Choke 390uH 10% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 520mA RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.48A 1.3Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
TAIYO YUDENLHL08TB391K
Ind Power 390uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 410mA RDL Ammo Pack
Inductor 390uH Wirewound Unshielded 370mA 690mOhm Radial Vertical Cylinder
描述
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
400mA 390uH ±10% 600mA Plugin,D7xL17.8mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
FIXED IND 390UH 400MA 860MOHM TH
CHOKE,HIGH CURRENT,AXIAL,390UH, +/-10%, 0.772 OHMS DCR MAX
5800 Axial 0.275Diax0.700L 6.99mmx17.78mm 390muH
1KHz 600mA 400mA 390¦ÌH 860m¦¸ ¡À10% 17.78mm
High Current Choke, 390Uh 400Ma 10%; Product Range:5800 Series; Inductance:390Μh; Dc Current Rating:400Ma; Dc Resistance Max:0.772Ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Case Dimensions:6.98Mm X 17.78Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 5800-391-RC