Bourns 4610X-102-203LF
4600X ARRAY/NETWORK RESISTOR 10-SIP Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 20kOhm 1.25W
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页5 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.79%
供应链
Country of OriginMainland China
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Resistor Thick Film Net 20k Ohm 2% 1 Watt Isolated 8-Pin SIP Pin Through Hole
6-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 750mW 20kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 18000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
CTS Components77061203
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 0.96W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061203P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 0.15W, 20000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, 6010
CTS Components77061223P
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述
Resistor, 20 Kilohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4610X-102-203LF
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 20000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, Isolated Resistor Network, 5, 20Kohm, 2%, Sip; Resistance:20Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:5Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating:1.25W Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4610X-102-203LF