Bourns 4609X-101-473LF
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.88W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063473P
Res Cermet NET 47K Ohm 2% 4/5W 100ppm/C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
描述
9-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm 1.13W 47kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.13W, 47000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9010
RESISTOR NETWORK, 47K; Resistance: 47kohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Bussed; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 9Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 200m
Resistance:47Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:200Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns 4609X-101-473LF.