Bourns 4604X-101-151LF
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole...
数据表和文档
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 150Ohm ±100ppm/C
Resistor, 150 ohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-102-151LF
CTS Components770103151P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77083151P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
770 Series 1.1 W 150 Ohm ±2 % 7 Res. Bussed Resistor Network - SIP-8
描述
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 4010
3 ±2% 150Ω 200mW ±100ppm/℃ SIP-4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Resistor Networks & Arrays 150ohm 2% 4Pin Bussed
RESISTOR, 150 OHMS, 0.5 W, 2 %, 100 V (MAX.)