Bourns 3852C-282-503AL
Potentiometer Cermet Rest 50 Kohms 1 Turn Power 2W Shaft Dia 0.25IN 3852 Series
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
POTENTIOMETER CERMET RES 50 KOHMS 1 TURN POWER 2W SHAFT DIA 0.25IN 3852 SERIES
POTENTIOMETER, LINEAR, 50K, 1W, 10%; Track Resistance:50kohm; Track Taper:Linear
Potentiometer, Cermet, 0.75W, 50000ohm, 194V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 50000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
描述
Potentiometer, Cermet, 2W, 50000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 50K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (28.55 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug Panel Mount
±10% ±150ppm/℃ 2W 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
RES POT 50K OHM 10% 2W 1TURN 3.18MM SLDR LUG PNL MNT
50K¦¸ ¡À10% 2W ¡À150ppm/¡æ 500V(DC) 28.55mm*19.05mm*23.55mm
Panel Mount Potentiometers 3/4 50Kohms Linear 10%
Cermet Potentiometer, 50Kohm 10% 1W; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:3852 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:3.18Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3852C-282-503AL