Bourns 3590S-4-502L
Linear Rotary Potentiometer 5000 Ohms Plus or Minus 5 Percent Tolerance 2W Max IP40
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.08%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
POTENTIOMETER WIREWOUND 3590 SERIES 5 KOHMS 10 TURNS 2W LINEAR SHAFT DIA 0.248
Rotary Metal Wirewound Potentiometer 5k Ohm 5% 2 Watt 6.34mm Panel Mount
POTENTIOMETER WIREWOUND 5 KOHMS 10 TURNS 536 SERIES
Potentiometer 2 Watt 5k&ohm Panel Mount Linear 10-Turn Wire Wound 5%
TT Electronics7276R5KL.25
7276 Series Ø 7/8 inch 5 kOhm ±5 % 2 W Multi-Turn Wirewound Potentiometer
描述
POTENTIOMETER WIREWOUND 3590 SERIES 5 KOHMS 10 TURNS 2W LINEAR SHAFT DIA 0.2497
Wirewound Potentiometer, 5Kohm, 5%, 2W; Track Resistance:5Kohm; No. Of Turns:10Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:3590 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3590S-4-502L