Bourns 3549S-1AA-201A
Potentiometer, Wire Wound, 2W, 200ohm, 3% +/-Tol, 50ppm/Cel, 10 Turn(s)
Production
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet6 页6 年前
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.87%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Precision Potentiometer 200 Ohm 5% 2W Linear Wirewound 10-Turn Panel Mount Solder Lug
Precision Potentiometer, 10 turns, 200 Ω, 2 W, linear, Solder lug, 3590S-1-201L
POTENTIOMETER WIREWOUND 200 OHMS 10 TURNS PWR 2W SHAFT DIA 0.2497 IN 3540 SERIES
POTENTIOMETER WIREWOUND 200 OHMS 10 TURNS 536 SERIES
TE Connectivity / AMP3-1625931-9
Potentiometer, Cermet, 2W, 220ohm, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 220ohm, 14.8V, 20% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
描述
±3% ±50ppm/℃ 2W 200Ω Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Wirewound POT 200 Ohm 3% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.35mm (40.43 X 22.48 X 27.5mm) Solder Lug Panel Mount Tray
200¦¸ ¡À3% 2W ¡À50ppm/¡æ 40.43mm*22.48mm*27.5mm
POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR
PRECISION POT - 7/8"" DIA,10TURN, 200R
PRECISION POT-7/8 22MM DIA 10T WW
Rotary Pot, 200R, 2W, Bushing Mount; Track Resistance:200Ohm; No. Of Turns:10Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 3%; Product Range:3549 Series; Potentiometer Mounting:Bushing Mount; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3549S-1AA-201A
PRECISION POT-7/8" 22MM DIA 10T WW; Power Rating:2W; Tolerance, Resistance:± 3%; Series:3549; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Adjustment Type:Shaft; Body Diameter:22.479mm; External Length / Height:19.812mm; Resistance:200ohm; Shaft Length:12.697mm; Terminal Type:Solder Lug; Thread Size:3/8" 32-UNEF; Bush Thread Length:6.396mm; No. of Turns:10; Shaft Diameter:6.34mm; Track Taper:Linear