Bourns 3312J-1-504E
Cermet TRIMMER VERTICAL SCREW Trimmer Potentiometer ±20% 255deg 100mW 70C
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
element14 APAC
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3312J-1-504E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
3D下载
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.125W, 500000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1413
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3314J-1-504E; Cermet; 2.85 mm; 250 mW; Surface Mount
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s), 1818
TT Electronics23AR500KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
TE Connectivity3213X504M
Trimmer, Cermet, 0.125W, 500000ohm, 0.2% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TE Connectivity1-1623909-3
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 25% 1/10W 1(Elec)/1(Mech)Turn 1.8mm (5 X 5.2 X 2.3mm) J-Hook SMD
描述
Trimmer, Cermet, 0.1W, 500000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1110
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (2.5 X 2.8 X 1.7mm) J-Hook SMD T/R
SMD TRIMMER RESTR W/ J-HOOK TERM,500KOHM +/-20% 1/10W +/-100PPM/C SIDEADJUST
TRIMMER, 500K, 2X2MM, 0.1W, 20%; Track Resistance: 500kohm; No. of Turns: 1Turns; Potentiometer Mounting: Surface Mount Device; Product Range: -; Power Rating: 10mW; Resistance Tolerance: ± 20%; Temperature Coefficient: ± 100pp
Trimmer, Potentiometer 500Kohm 1Turn Smd; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:500Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3312 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3312J-1-504E