Bourns 3312J-1-100E
Trimmer, Cermet, 0.1W, 10ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1110
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
element14 APAC
Electro Sonic
JRH Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.67%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3312J-1-100E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2008-07-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Trimmer - Smd 4Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3314S-2-100E
Single - Turn SMD Cermet Trimmer - Leadfree SQUARE 10OHMS 20% 0.25WATTS
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
TT Electronics43WR10LFTR
Trimmer, Cermet, 0.125W, 10ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1613
TT Electronics44WR10LFTB
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10ohm, 300V, 20% +/-Tol, 250ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
描述
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (2.5 X 2.8 X 1.7mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer, Potentiometer 10 Ohm 1Turn Smd; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:10Ohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3312 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3312J-1-100E
TRIMMER, 10R, 2X2MM, 0.1W, 20%; Track Resistance: 10ohm; No. of Turns: 1Turns; Potentiometer Mounting: Surface Mount Device; Product Range: Trimpot 3312 Series; Power Rating: 10mW; Resistance Tolerance: ± 20%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Adjustment Type: Screwdriver Slot; External Depth: 1.7mm; External Length / Height: 2.8mm; External Width: 2.5mm; Insulation Resistance: 500Mohm; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Resistor Element Material: Cermet; Rotation Mechanical Angle: 285°; Track Taper: Linear; Voltage Rating: 500V