Bourns 3290W-1-103
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 10Kohms Sealed Vertical Adjust 5%
Production
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页7 年前
Farnell
Electro Sonic
_legacy Avnet
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.95%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3290W-1-103 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Resistor Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 2.03mm Pin Through Hole Tube
Resistor Wirewound Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 1.52mm Pin Through Hole Tube
Trimming Potentiometer,1/2"square, wirewound,10K Ohms |Bourns, Inc. 3250W-66-103
描述
Res Wirewound Trimmer 10K Ohm 5% 1W 25(Elec)Turns 1.52mm (9.53 X 3.81 X 10.55mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, 1W, 10K; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:25; Resistance Tolerance:± 5%; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Adjustment Type:Top; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Resistor Element Material:Wirewound; Series:3290; Termination Type:Solder; Track Taper:Linear
Trimmer Potentiometer, 10Kohm 25Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Wirewound; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:10Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Power Rating:1W Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3290W-1-103