Bourns 3223W-1-502E
Cermet trimmer potentiometer, 11 turns, 5 kΩ, 0.125 W, SMD, on top, 3223W-1-502E
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Newark
Burklin Elektronik
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3223W-1-502E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2007-01-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Trimmer - Smd 3Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3313X-1-502E
Trimmer - Smd 3Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3313S-2-502E
TT Electronics23AR5KLFTR
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 5 X 2.54mm) J-Hook SMD Embossed T/R
Resistor Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 1/4W 1Turn 2.45mm Gull Wing SMD T/R
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s), 1818
TRIMMER, SMD, 11 TURN 5K; Track Resistance:5kohm; No. of Turns:11; Resistance To
描述
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.96 X 3.43 X 4.34mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer, Cermet, 0.125W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1616
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 5 kohm, Surface Mount, 11 Turns
±20% ±100ppm/℃ 125mW 5kΩ SMD,3.2x4mm Potentiometers, Variable Resistors ROHS
BOURNS - 3223W-1-502E - TRIMMER POTENTIOMETER 5KOHM 11TURN SMD
TRIMMER, CERMET, REST 5 KILOHMS, SMD, 11 TURN, PWR-RTG 0.125W
Trimmer Potentiometer 5Kohm 11Turn Smd; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:5Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:11Turns; Product Range:3223 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3223W-1-502E