Bourns 3214J-1-503E
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页9 年前
Datasheet2 页16 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Factory Futures
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-46.50%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3214J-1-503E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1420
TT Electronics44WR50KLFT7
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 1/4W 9(Elec)Turn 1.42mm (4.83 X 3.91 X 5.31mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics44WR50KLFTB
Cermet trimmer potentiometer, 9 turns, 50 kΩ, 0.25 W, SMD, on top, 44WR50KLFTB
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer 卤10% 4320deg 250mW 85C
TT Electronics44JR50KLFT7
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 1/4W 9(Elec)Turn 1.42mm (4.83 X 5.03 X 3.73mm) J-Hook SMD T/R
描述
TRIMMER, CERMET, 5-TURN, 50K OHM, 0.25 W, 600 VAC, 10%, SIDE ADJUST | Bourns 3214J-1-503E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1918
Trimmer Potentiometer, 50Kohm, 10%, 1Turn, Smd, Full Reel; Trimpot Type:single Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:side Adjust; Track Resistance:50Kohm; Potentiometer Mounting:surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Msl:- Rohs Compliant: Yes