Bourns 3214J-1-203E
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Electro Sonic
element14 APAC
_legacy Avnet
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.20%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3214J-1-203E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 1800deg 250mW 150C
5-TURN SMD CERMET TRIMMER RESISTOR W/J-HOOK TERM,22KOHM +/-10% 0.25W +/-100PPM/C
TRIMMER, CERMET, REST 20 KILOHMS, SMD,1 TURN, PWR 0.25W, DIM 0.177INLX0.177INWX0.1INH
TT Electronics44WR20KLFTB
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
TT Electronics44WR20KLFT7
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD
描述
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1918
Trimmer Potentiometer 20K Ohm 5 Turn Smd; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:20Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:5Turns; Product Range:3214 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3214J-1-203E