Bourns 3057Y-1-200
Potentiometer, Wire Wound, 1W, 20ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, 22 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 20ohms 5% Square Sealed
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 20ohms Sealed Horizontal Adjust 5%
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 20ohms 3/4inch Rectangular Cermet
TT Electronics78PR20LF
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 20% 1W 22(Elec)Turn 2.79mm (33.53 X 4.95 X 8.13mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics89PR20LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 20ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
20O Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Vishay T93 Series
描述
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 20ohms 5% 1 1/4 PC Mount