Bourns 3057Y-1-102
Res Wirewound Trimmer 1K Ohm 5% 1W 22(Elec)Turns 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
Master Electronics
JRH Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Wirewound Trimmer 1K Ohm 5% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Wirewound Trimmer 1K Ohm 5% 1W 25(Elec)Turns 1.91mm (12.7 X 5.59 X 13.59mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Wirewound Trimmer 1K Ohm 5% 1W 25(Elec)Turns 1.91mm (12.7 X 13.59 X 5.59mm) Pin Thru-Hole Tube
描述
Potentiometer, Wire Wound, 1W, 1000ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, 22 Turn(s)
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1Kohms 5% 1 1/4inch PC Mount
Trimmer Potentiometer 1Kohm 22Turn Pcb; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Wirewound; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:1Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:22Turns; Product Range:3057 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3057Y-1-102