Bourns 3006P-1-223LF
Res Cermet Trimmer 22K Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet1 页12 年前
Newark
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.67%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3006P-1-223LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
TRIMMER;CERMET;REST 20 KILOHMS;PCB;18 TURNS;LINEAR;PWR-RTG 0.5W;SHAFT DIA 2.5MM
Trimmer, Cermet, 0.75W, 20000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Resistor Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 1/4W 13(Elec)/15(Mech)Turn 1.8mm Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics64WR20KLF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 20 kΩ, 0.25 W, THT, on top, 64WR20KLF
描述
Avnet Japan
TRImmER, POTENTIOMETER 22KOHM 15TURN PCB; Track Resistance:22kohm; No. of Turns:15; Resistance Tolerance:±
Trimmer, Pot, 22Kohm, 10%, 15Turn, Th; Track Resistance:22Kohm; No. Of Turns:15Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3006 Series; Power Rating:750Mw; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006P-1-223LF