TT Electronics P160KNP-0QC20B100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页7 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
-5.17%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2016-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP170S-FC15BR100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
POTENTIOMETER, ROTARY, 100KOHM, ±20%; Tr; Track Resistance:100kohm; Taper:Linear; No. of Turns:1; Shaft
100K¦¸ ¡À20% 200mW 200V(AC) 29.5mm*17mm*21.5mm
POT 100K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Potentiometers 100K 20% 16MM ROTARY POT
Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (29.5 X 17 X 21.5mm) Solder Lug Panel Mount Box/Tray
PANEL POT, 100K, LIN; Track Resistance:100kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P160 Series; Potentiometer Mounting:Bushing; Shaft Diameter:6mm; No. of Gangs:1; RoHS Compliant: Yes