TT Electronics P120KGP-F20BR100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
POTENTIOMETER CARBON CERMET LINEAR 100 KOHMS KNURLED SHAFT PTV09 SERIES
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 100000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 100000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 3943
PT6 Series 6 mm 100 kO ±20% 0.1 W Vertical Adjust IP54 Carbon Potentiometer
Res Carbon Film Trimmer 100K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turn (10.3 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
PT10 Series 100 kOhm 0.15 W ±20 % Through Hole 10 mm Carbon Potentiometer
描述
100k Ohm 2 Gang Linear Through Hole, Snap In Potentiometer None 1.0 Kierros Conductive Plastic 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks
Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (14.2 X 16.35 X 24.4mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Potentiometer, 100Kohm, 20%, 50Mw; Rango De Producto:Serie P120; Resistencia De La Pista:100Kohm; Variación:Linear; Número De Giros:1; Potencia Nominal:50Mw; Potenciómetro, Montaje:Through Hole; Diámetro Del Eje:6Mm |Tt Electronics / Bi Technologies P120KGP-F20BR100K