TT Electronics 89XR500LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 500ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
JRH Electronics
Future Electronics
X-ON
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
PAC Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 500Ohms 1W
RES 500 OHM 5W 1% AXIAL
OhmiteOX471KE
Fixed Resistor, Ceramic Composition, 1W, 470ohm, 300V, 10% +/-Tol, Through Hole Mount
RESISTOR;METAL FILM;RES 470 OHMS;PWR-RTG 0.33 W;TOL 5%;AXIAL;TAPE & REEL
描述
Trimmer Sealed : Multi-Turn/Box Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies 89XR500LF
89 Series 500 Ohm ±10 % Through Hole Multi-Turn Trimmer Potentiometer
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box