Microchip AT89LP216-20SU
2KB 2.4V~5.5V 51Series 20MHz 14 SOP-16 Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs) ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Microchip
Datasheet98 页15 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Projected EOL Date2025-12-22
Country of AssemblyTaiwan
Country of FabricationUnited States of America
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.0015
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
相关零件
MCU 8-bit 8051 CISC 2KB Flash 2.5V/3.3V/5V 20-Pin SOIC W Tube
MCU 8-bit 8051 CISC 2KB Flash 3.3V/5V 20-Pin SOIC W Tube / IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC / 8051 series Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH 20-SOIC
Silicon LabC8051F860-C-GS
MCU 8-bit 8051CISC 8KB Flash 2.5V/3.3V Automotive AEC-Q100 16-Pin SOIC Tube
Silicon LabC8051F860-C-GSR
MCU 8-Bit C8051F86x 8051 CISC 8KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin SOIC T/R
Silicon LabC8051F863-C-GS
MCU 8-Bit C8051F86x 8051 CISC 8KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin SOIC Tube
描述
MCU 8-bit AT89 80C51 CISC 2KB Flash 2.5V/3.3V/5V 16-Pin SOIC
MCU, 8BIT, 8051, 20MHZ, SOIC-16; Product Range: 8051 Microcontrollers; CPU Speed: 20MHz; Program Memory Size: 2KB; RAM Memory Size: 128Byte; No. of Pins: 16Pins; MCU Case Style: SOIC; No. of I/O's: 14I/O's; Embedded Interface T