APEM Q8R1CXXY110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED YELLOW 110VAC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
INDICATOR 110V 8MM RECESSED YEL
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXY110E