APEM Q8R1CXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
element14 APAC
3 个月趋势:
+2.96%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
C&K Components8168SHZQE2
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Alternate, 6A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
C&K Components8532T1ZQE3
8500 Series Mini SPST Off-Momentary Panel Mount Solder Lug Pushbutton Switch
E-SwitchLP1OA1AR
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-(ON), 100 MA, 30V DC, SOLDER, LP1 SERIES
描述
APEM 8 mm Fixed Red panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, RED, 24VDC; LED Colour: Red; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 100mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-J
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red