APEM Q8R1CXXR110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
数据表和文档
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.54%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 110V 6mA 100° 100mcd
APEM 8 mm Fixed Red panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:50Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXR110E