APEM Q8R1BXXR12E
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.11%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER
Led Panel Mount Indicator, Red, 8 Mm, 12 Vdc, 20 Ma, 100 Mcd, Ip67 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXR12E
APEM 8 mm Fixed Red panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, RED, 12VDC; LED Colour: Red; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 100mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-J