APEM Q8R1BXXB12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 4mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED BLUE 12VDC SOLDER
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Blue, 3.8V; Led Color:Blue; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:1.6Cd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXB12E
Single Color LED, Blue, Diffused
LED Indicator 8mm Recessed 12VDC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed BLUE 12V
LED PNL IND BLUE DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Blue panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .