APEM Q8P3BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
element14 APAC
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.85%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
INDICATOR PMNT,8MM MOUNT SIZE, GREEN LED, LEADWIRES TERM,5 MM LAMP SIZE,24VDC
Panel Indicator, Green, 24Vdc, Wire Lead; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q8 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P3BXXG24E
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Wires Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .