APEM Q8P1CXXW12E
Led Indicator Sealed 8MM Prominent Bright Chrome Fixed White 12VDC Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Electro Sonic
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-84.00%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED WHITE 24VDC SOLDER
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 160mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 1200mcd 2-Pin
C&K Components8168S2HZQE1
Pushbutton Switch, Spdt, Momentary, 6A, 28Vdc, Solder Terminal, Panel Mount-Threaded
Switch Push Button OFF (ON) SPST Flat Button 2A 48VDC Momentary Contact Panel Mount Solder
SWITCH, PUSHBUTTON, ILLUM, AL8 SERIES, 8MM, ROUND, MOM, SPDT, WHITE
描述
Single Color LED, White, Diffused
LED PNL IND WHITE DIFF 5MM SLDR
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT WHT
APEM 8 mm Fixed White panel mount LED with Bright Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, White, 3.8V; Led Color:White; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:150Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1CXXW12E