APEM Q8P1CXXR220E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 100mcd 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+69.30%
描述
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
Led Indicator 8Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1CXXR220E
LED Indicator 8mm Prominent 220VAC IP67
APEM 8 mm Fixed Red panel mount LED with Bright Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 220 VAC .
Forward Current (If) mA = 3 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 220 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = AC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red