APEM Q8P1CXXG220E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 60mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.43%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Led Indicator 8Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1CXXG220E
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 8mm Prominent 220VAC IP67
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Bright Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 220 VAC .
Forward Current (If) mA = 3 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 220 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = AC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green