APEM Q8P1CXXG110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd 2-Pin
Production
数据表和文档
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.32%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED GREEN 110VAC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 8mm Prominent 110VAC IP67
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT GRN
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Bright Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1CXXG110E