APEM Q8P1CXXB220E
APEM Q8P1CXXB220E 8mm LED Panel Indicator Blue 220V AC Prominent Chrome Bezel
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+674%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
APEM Q8P1CXXB220E Optoelectronics > LED (Light Emitting) > 8MM LED
Single Color LED, Blue, Diffused
LED Indicator 8mm Prominent 220VAC IP67
LED PNL IND BLUE DIFF 5MM SLDR
Forward Current (If) mA = 3 / Luminous Intensity cd = 1.6 / Operating Voltage Max. V = 220 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = AC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Blue