APEM Q8P1BXXY12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 40mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.29%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM PROMINENT BLACK CHROME FIXED YELLOW 12VDC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, YELLOW, 12VDC
8mm prominent black bezel IP67 sealed YELLOW 12V
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:50Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1BXXY12E