APEM Q8P1BXXW110E
Led Indicator Sealed 8MM Prominent Black Chrome Fixed White 110VAC Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
Single Color LED, White, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, WHITE, 3.8V
LED Indicator 8mm Prominent 110VAC IP67
8mm prominent black bezel IP67 sealed WHITE 110V
LED PNL IND WHITE DIFF 5MM SLDR
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT WHT
APEM 8 mm Fixed White panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, White, 3.8V; Led Color:White; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:150Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1BXXW110E