APEM Q8P1BXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 50mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-56.42%
描述
Red Diffused LED Panel Indicator Prominent Bezel 100 Degree 24V 20mA Solder Lug
APEM 8 mm Fixed Red panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, RED, 2V; PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, RED, 2V; Mounting Hole Dia:8mm; LED Color:Red; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2V; Luminous Intensity:50mcd; Packaging:Each; Supply Volt