APEM Q8P1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.55%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
PANEL MOUNT INDICATOR LED 8MM PROMINENT FIXED GREEN 12V SOLDER Q SERIES
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 8mm Prominent 12VDC IP67
8mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1BXXG12E