APEM Q8P1BXXG110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd 2-Pin
Production
数据表和文档
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.03%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
PANEL MOUNT INDICATOR LED 8MM PROMINENT FIXED GREEN 110VAC Q SERIES
Single Color LED, Green, Diffused
8mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 110V
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT GRN
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1BXXG110E