APEM Q8P1BXXB24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 90mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM PROMINENT BLACK CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
Single Color LED, Blue, Diffused
LED Indicator 8mm Prominent 24VDC IP67
8mm prominent black bezel IP67 sealed BLUE 24V
LED PNL IND BLUE DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Blue panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Indicator, 8Mm, Blue, 24Vdc; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:1.6Cd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q8 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1BXXB24E