APEM Q8F1CXXW24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 500mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.16%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 160mcd 2-Pin
APEM Q8F1CXXW12E 8mm LED Panel Indicator White 12V DC Flush Chrome Bezel
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 8mcd Automotive 2-Pin
描述
APEM 8 mm Fixed White panel mount LED with Bright Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, White, 3.8V; Led Color:White; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:25Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1CXXW24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 500 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = White