APEM Q8F1BXXY12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Newark
3 个月趋势:
-11.94%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM FLUSH BLACK CHROME FIXED YELLOW 12VDC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
LED Indicator 8mm Flush 12VDC IP67
8mm flush black bezel IP67 sealed YELLOW 12V
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
INDICATOR 12V 8MM FLUSH YELLOW
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:6Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXY12E