APEM Q8F1BXXY110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Newark
3 个月趋势:
+296%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM FLUSH BLACK CHROME FIXED YELLOW 110VAC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
8mm flush black bezel IP67 sealed YELLOW 110V
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:6Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXY110E