APEM Q8F1BXXW24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 500mcd 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM FLUSH BLACK CHROME FIXED WHITE 24VDC SOLDER
Single Color LED, White, Diffused
LED Indicator 8mm Flush 24VDC IP67
8mm flush black bezel IP67 sealed WHITE 24V
LED PNL IND WHITE DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed White panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, White, 3.8V; Led Color:White; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:25Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXW24E