APEM Q8F1BXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 8mcd 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Farnell
3 个月趋势:
+3.41%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 8MM FLUSH BLACK CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
APEM Q Serisi 8mm Kırmızı 24V LED
8mm flush black bezel IP67 sealed RED 24V
APEM 8 mm Fixed Red panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:12Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXR24E