APEM Q8F1BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 6mcd 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Farnell
3 个月趋势:
-16.65%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
PANEL MOUNT INDICATOR LED 8MM FLUSH FIXED GREEN 24VDC SOLDER Q SERIES
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 8mm Flush 24VDC IP67
8mm flush black bezel IP67 sealed GREEN 24V
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:8Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXG24E