APEM Q8F1BXXG110E
LED Indicator; Sealed; 8mm; Flush; Black Chrome; Fixed; Green; 110VAC; Solder
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
3 个月趋势:
-4.82%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 6mcd 2-Pin
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:8Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXG110E
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .