APEM Q8F1BXXB24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 50mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.50%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM FLUSH BLACK CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
Single Color LED, Blue, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, BLUE, 3.8V
8mm flush black bezel IP67 sealed BLUE 24V
LED PNL IND BLUE DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Blue panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Blue, 3.8V; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:4Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXB24E