APEM Q6P3CXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd 2-Pin
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.67%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
INDICATOR PMNT,6MM MOUNT SIZE, GREEN LED, LEADWIRES TERM,3 MM LAMP SIZE,24VDC
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Prominent Bezel style and Wires Terminals . 24VDC Voltage
Panel Indicator, Green, 24V, Wire Lead; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:50Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q6 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P3CXXG24E